3089 HAMMOCK RD

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 21 3508-00-27

$47 520
Assessed Value
$67 280
Market Value
Annual Tax
$22 520
Taxable Value
Ownership
OwnerBREIDEL, JOHN T
Mailing Address3089 HAMMOCK RD MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1983
Living Area672 sq ft
Lot Size41 818 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$32 640
Just (Market) Value$67 280
Assessed Value$47 520
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 520